Úsměv sluší každému. Volejte 774 257 292.

dental_surgery

Celková stomatologická prohlídka

Klient při přihlášení do naší stomatologické ordinace dostane maximální péči, již první prohlídka se skládá z důležitých diagnostických metod s pomocí rentgenů. Intraorálního a panoramatického. Odhaleny tak múžou být mezizubní kazy i počáteční parodontitidy. Následuje pak sestavení komplexního plánu ošetření, s ohledem na klientovy požadavky.

Dentální hygiena

Pro Vaše orální zdraví je zde nabídka dentální hygieny v podobě odstranění zubního kamene ultrazvukem, očištění pigmentu pomocí air-flow. Prevence je nejlepší lék.

tooth_filling

Výplně

Zubní kaz je infekční onemocnění. Je vázáno na přítomnost zubního plaku. Právě zde dochází k pomnožení bakteríí, které jsou pomocí svých enzymů schopny štěpit sacharidy přijímané potravou, jejich působením dochází k poklesu Ph a následné demineralizaci skloviny. Pro ošetření používáme:

  • Kompozita - Bílé výplně mohou téměř ideálně napodobit barvu zubu. Jsou vytvrzovány modrým světlem. Jejich výhody oproti "tmavým" amalgámovým výplním jsou: Nenutí lékaře ubírat i vaši zdravou zubní tkáň, protože drží chemickou vazbou k zubu. Amalgám drží jen mechanicky na základě retence. Musí mít tedy užší otvor než je samotné tělo výplně. Tzv. Amalgam-Strasse v zubech působí jako klín a ty mají větší tendenci k odlamování Estetická výhoda je zřejmá. Amalgám s časem prostupuje zubní tkání a celý zub zbarvuje do šeda.

  • Skloionomerní cementy - Materiály, které mají dvě velké výhody – přirozenou (chemickou) vazbu k zubním tkáním a protikazové vlastnosti (obsahují a uvolňují fluor). Používají se jako trvalé výplně pouze do dočasných zubů. U stálých zubů jen jako dočasná výplň. Kdy je snaha využít jejích protikazových účinků u kazů blízko dřeně zubu.

  • Amalgámové výplně - I mezi amalgámovými výplněmi jsou rozdíly. Např. větší či menší obsah škodlivé rtuti.

Endodoncie

prosthetics

Endodontické ošetření znamená ošetření kořenových kanálků.

Vývoj zubního kazu v pozdějších pokročilejších stádiích vede k poškození nervu zubu, ať už je provázeno bolestivostí nebo nikoli. Způsobí odumření nervu a postupný rozklad odumřelých tkání vede k hnisavému procesu, který může dostoupit až do kosti.

Pokud je léčba zahájena včas, pak daný zub zůstává a plní svoji funkci nadále, třebaže už není živý. Endodontické ošetření se skládá z více kroků. Nejprve bezbolestného odstranění nervu, vyčištění a dezinfekce kořenového systému. Systém zmiňujeme záměrně, nemusí vždy platit, že by 1 kořen měl pouze 1 kořenový kanálek. Po důkladném vyčištění je kořenový systém definitivně zaplněn. Takový zub poté podstupuje tzv. post-endodontické ošetření.

Protetika

Protetické ošetření zubů zahrnuje fixní řešení:
  • Fazety celokeramické
  • Korunky celokeramické, zirkonové, metalokeramické aj.
  • Mosty celokeramické, zirkonové, metalokeramické aj
  • Implantáty, včetně navazující protetické práce
Snímatelná řešení
  • Částečné snímatelné protézy
  • Totální snímatelné protézy

Implantáty

Implantát je název pro šroub do kosti, který je tam v chirurgické fázi vložen. Po fázi hojení je na něj nasazena další část-abutment, na kterou je fixována korunka nebo můstek. Celý zákrok probíhá ambulantně, bezbolestně pod anestezií. Pacient je většinou schopen jít druhý den do práce i po chirurgické fázi.

Parodontologie

Jedná se o problém ztráty zubů z úbytku kosti. Proti tomuto úbytku se můžeme bránit výbornou hygienou, pravidelným odstraňováním zubního kamene. V závažných případech se tato léčba doplňuje antibiotiky.

Tento úbytek kosti způsobuje odhalování krčků zubů, to může vést k citlivosti zubů na studené a jiné podněty. Proto se provádí gingivoplastika. Zákrok, při němž se překrývají odhalené krčky zubů Vaší vlastní dásní ve snaze vrátit zpět původní vzhled dásní a zároveň snížit dráždivost Vašich zubů.

Dalším znakem pokročilé parodontitidy je pohyblivost zubů. Z dlouhodobého hlediska lze zuby fixovat dlahou nebo můstkem.

Gingivoplastika – pro obnovení původní linie Vašich dásní.

Jedná se o plastiku gingivy, tak aby se překryly Vaše odhalené krčky. Často lokalizovaný ústup dásně u jednotlivých zubů způsobí ústup kosti spolu s dásní. Příčiny můžeme hledat u paradontózou poškozeného chrupu nebo po terapii fixními rovnátky. Plastika a její terapie záleží na Vašem biotypu dásně a na rozsahu defektu. Často tenký biotyp a rozsáhlejší defekt vyžadují i dásňový štěp z patra.

Kontakt - Praha 1

Myslíkova 31

Praha 1

Druhé patro

mob: (+420) 774 257 292

email: info@smart-care.cz

Smart Care © | Mapa stránek