Navigace Objednat se 774 257 292

Více o technologii

Více o technologii

Přináší inovace v celé řadě aplikací, jako jsou různé vizualizační módy, no glare, truelight mód, až po fluorescence mód, který umožní výrazně“vysvítit“ tkáně napadané bakteriemi. Integruje v těle kameru s Full HD rozlišením, síťové (drátové i wifi) rozhraní. Obrazový výstup z kamery je trvale zobrazen na LCD obrazovce v ordinaci, kdy sestra pracující s lékařem přesně vidí, co se odehrává při zákroku a může vhodně asistovat, anticipovat další kroky apod. Obraz z kamery mikroskopu je také využíván při zaškolování kolegů do precisní mikroskopické práce. Může být nahráván na server, a celý záznam výkonu pomůže při analýze zákroku, stejně jako barevná tužka v rukách sportovních komentátorů při zápasech.

Nezbytná součást platného vyšetření je CBCT (Cone Beam Computer Tomography)

Je zlatým standardem zobrazovací lékařské technologie. Používá usměrněné cílené divergentní fotony, s nejvyšší hustotou energie prostorově na povrchu kužele, spadající energeticky do rentgenového spektra elektromagnetického vlnění. (Zdravíme všechny fanoušky RTG záření, 5G sítí a ostatní nadšené konspirátory, zpravidla bez fyzikálního vzdělání) Zařízení rotuje kolem vaší hlavy a fotony zachycuje senzor. Získaná data jsou matematickou transformací poskládána do 3D modelu, který je vizualizovaný. Je to jediná současná možnost (Magnetic resonance Imaging MRI není vhodná pro použití v zubním lékařství) jak zobrazit vnitřní struktury bez chirurgické intervence ve 3D.

CBCT vám umožní detailně vizualizovat tvrdé zubní tkáně, jejich vztahy, jejich stav, patologie v různých stádiích. Konkrétně anatomický tvar a průběh kořenových kanálků, detailně naplánovat optimální pozici implantátů podle kosti v dané lokalitě, parodontální tkáňové změny, identifikovat asymptomatické záněty v ústní dutině a tak dále. Pro ortodoncii naprosto nezbytný význam. Jednoduchý příklad za všechny, CBCT konfirmace předchozích RTG vyšetření odhalí zárodky zubů, které by na klasickém 2D RTG (OPG) nebyly vidět a vedly by ke špatné diagnóze.

Dalším naším výkonným pomocníkem, bez kterého se de facto neobejdeme, je intraorální scanner 3shape. Na jedné straně malý kus technologicky vyspělého hardwaru, na druhé straně robustní softwarová sada nástrojů a analytiky umožňující propojit data z různých zdrojů. (CBCT, mikroskop, fotografie, 3D model ústní dutiny, dynamický skus). Takto propojená data, před pár lety ještě nepředstavitelným způsobem, vytvoří prostor pro simulaci celé léčby, detailní plánování zákroků(implantologie, ortodoncie, protetika), systematickou kontrolu průběhu léčby, verifikaci výsledku, simultánní spolupráci jednotlivých specialistů zubního lékařství, design protetických prací (onlay, overlay, korunka, můstek, protetika na implantáty, estetické fasety) a to vše s obrovskou přesností, krátkém čase a eliminací lidské chyby. Lze natrvalo uchovat autentický model vašich zubů z mládí. A v pozdějších letech jej využít pro jakékoli zubní náhrady. Se všemi výhodami digitálního světa, rychlé distribuce (zpřístupnění dat laboratoři, spolupracujícím lékařům) a nedegradující informace, atd.Zavřít
Načítám