Navigace Objednat se 774 257 292

Dentální hygiena

Pravidelná dentální hygiena je stejně důležitá jako preventivní prohlídka u stomatologa.

Stručně v bodech

  • Precizně pod lupovými brýlemi, ultrazvukem, kyretami, air-flow
  • Bezbolestně vás ošetří náš báječný tým 6 dentálních hygienistek, denně 07 – 21hod
  • Výsledek zhodnotíte i sami na fotografiích před a po, které Vám posíláme emailem
  • Hygiena je individualizovaná pro klienta s rovnátky, implantáty, pro děti
  • Specializujeme se na nejmodernější léčbu parodontózy
  • V centru Prahy (u Karlova náměstí) dobrá dostupnost odkudkoliv, přijeďte za kvalitou

Účelem je předcházet vzniku onemocnění v dutině ústní odstraněním nežádoucích faktorů, jako je zubní plak a zubní kámen. U většiny pacientů dochází, ať už vlivem onemocnění, genetických faktorů, ale hlavně nesprávnou ústní hygienou, k postupnému znečišťování dutiny ústní a tvorbě mnohých defektů. Profesionální dentální hygiena je soubor technik, které vedou k dokonalému ošetření veškerých prostor, kam se během běžného čištění sami nedostanete. Tato péče se Vám mnohonásobně vrátí v podobě zdravých a vitálních zubů, jejichž funkčnost vydrží po celý život.

Jak probíhá dentální hygiena?

První návštěva začíná krátkým pohovorem s dentální hygienistkou, kdy se probírá Vaše individuální ústní péče, což zahrnuje i pravidelnost preventivních prohlídek. Rovněž se ptáme na aktuální onemocnění či jiné problémy.

Na začátku ošetření se nejprve stanovuje pomocí speciálních indexů stav chrupu, dásní, parodontu. Tím je např. CPI-TN index, který hodnotí stav parodontu a provádí se kalibrovanou sondou zavedenou do žlábku dásně kolem každého zubu. Zjišťuje se přítomnost krvácení dásní (PBI), zubního kamene či parodontálních chobotů. Zhodnocení může být provedeno i pomocí souboru rentgenových snímků, tzv. paro-statusem.

Dalším krokem je již profesionální očištění zubů pod lupovými brýlemi. Lupové brýle používáme značky Zeiss s LED osvětlením. Maximální (4,5 x) zvětšení zaručí perfektní ošetření. Brýle jsou pro dentální hygienu nezbytné. Platí totiž, co není vidět, nemůže být odstraněno. Odstraňujeme veškerý zubní kámen i měkké povlaky, pigmentace. Toho docílíme pomocí ultrazvuku a ručních nástrojů(srpků, kyret). Podle potřeby se rovněž používá metoda AirFlow (tzv. pískování), která pomocí proudu vody s jemným pískem odstraní nežádoucí pigmentace. Po tomto výkonu se doporučuje 2-3h vyhýbat barevným potravinám, např. kávě, červenému vínu, ale i kouření. Následuje desinfekce dásní a parodontálních chobotů pomocí slabého peroxidu nebo chlorhexidinového gelu. Nakonec zaleštění všech zubů rotačním kartáčkem a depurační pastou obsahující prospěšné fluoridy. Celý proces je naprosto bezbolestný.

Závěrem dentální hygieny je instruktáž správné techniky čištění zubů, kdy Vám bude doporučeno jak a které pomůcky používat pro Vaší osobní hygienu.

Efekt?

Kompletní očištění je velmi důležité, protože se v nánosech plaku a kamene usazují bakterie způsobující různá onemocnění dutiny ústní. Pravidelnou hygienou zamezíme vzniku zubního kazu, můžeme snadno předejít nepříjemným zánětům dásní, jejich krvácení a zabráníme vzniku či pokračování parodontozy.

Mimo tyto funkční důsledky má dentální hygiena také estetický efekt, kdy zmizí nežádoucí pigmentace i zápach z úst. Fotografie před a po ošetření Vám zašleme emailem po ošetření.


Ošetření by mělo probíhat alespoň 2x ročně, v případě pokročilých zánětů je nezbytné absolvovat více návštěv pro úplné dočištění zubů a zhojení parodontu / dásní, které si domluvíte s Vaší dentální hygienistkou.

  • Cena jedné návštěvy: 2400,-
  • Na tuto návštěvu si, prosím, vyhraďte cca 1h.


Zavřít
Načítám